Technologia sceniczna

Conductix-Wampfler offers Energy & Data Transmisson Systems for the Stage Technology industry

Dzisiejsze występy sceniczne bardziej niż kiedykolwiek wcześniej bazują na dynamicznej zależności pomiędzy poszczególnymi elementami składowymi sceny. Wszystkie elementy podnoszone, opuszczane lub ruchome muszą działać w oparciu o doskonale dobrane technologie przesyłu energii i danych. Ruchome górne rampy oświetlenia scenicznego oraz oświetlane panele akustyczne wymagają sygnałów zasilania i sterowania, które kierują pracą elementów mobilnych. Istnieje także konieczność zarządzania przenośnymi systemami dźwiękowymi. Platformy sceniczne wymagają podawania energii elektrycznej do skrzynek przyłączeniowych i blokad. Do obsługi podnośników scenicznych potrzebne są sygnały sterowania oraz sygnały do magistrali danych. Ruchome wieże mediów instalowane na skrzydłach sceny wymagają zasilania energetycznego i sygnałów sterowania do obsługi reflektorów punktowych, przesyłania sygnałów akustycznych oraz przesyłania wszelkich innych typów energii i danych. Z kolei sceny lub filary obrotowe wymagają podawania energii elektrycznej oraz sygnałów akustycznych, wideo i sygnałów do szyny danych. Wszystko to musi działać bez zarzutu albo pokaz się nie odbędzie!

Firma Conductix-Wampfler, oferuje optymalne rozwiązania na potrzeby występów scenicznych i zastosowań teatralnych. Posiadamy ponad 50 lat doświadczenia w instalacjach wykonanych na całym świecie. Dostarczamy technologię sceniczną, która kontroluje działanie całej sceny, zarówno urządzeń zainstalowanych nad, jak i pod nią. Conductix-Wampfler nie tylko dostarcza produkty, ale oferuje o wiele więcej. W naszej ofercie znajdują się usługi doradcze związane z dobraniem prawidłowych kabli i akcesoriów oraz planowania projektowego, które obejmuje koncepcje logistyczne oraz pomoc w miejscu instalacji.

Bębny kablowe z napędem silnikowym i sprężynowym – wykorzystywane do bezgłośnego i automatycznego zarządzania kablami elektrycznymi do oświetlenia, kablami DMX oraz kablami sieci Ethernet  w czasie przemieszczania górnych ramp oświetlenia scenicznego.

Systemy wózków kablowych – można je stosować odrębnie lub razem z bębnami kablowymi z napędem sprężynowym, aby stworzyć bardzo elastyczne systemy ruchome.

‎Prowadniki kablowe – do zarządzania dużą liczbą kabli elektrycznych i danych działających w ramach jednego zestawu, który zasila i steruje pracą podnośników scenicznych. Prowadniki kablowe są używane w postaci połączeń zygzakowych, które zastępują bębny kablowe lub jako alternatywa dla wózków kablowych do ruchu liniowego.

System bezstykowego przesyłu energii (IPT®) – służy do zasilania platform scenicznych w sposób bezstykowy, tj. metodą całkowicie niewidoczną dla publiczności. Systemy IPT® mogą działać na odcinkach zakrzywionych, aby dostarczać energię elektryczną także do scen obrotowych!

Szyny prądowe – dostarczają energię i dane do ruchomych systemów oświetleniowych, głośników oraz wież mediów zainstalowanych w skrzydłach sceny. Jeden szynoprzwód może zasilać kilka różnych wież. Zakrzywione szyny prądowe mogą być wykorzystywane do przesyłania energii elektrycznej i danych do scen obrotowych.

Zespoły pierścieni ślizgowych – służą do ciągłego przesyłu sygnałów zasilania i danych np. z sieci DMX, Ethernet, Profibus i CAN do scen obrotowych lub filarów podpierających.

Technologia sceniczna – Mostki oświetleniowe w teatrze

Wymagania techniczne: Przesył energii elektrycznej i danych do mostków oświetleniowych
Operator: Schauspiel Frankfurt

więcej informacji

Technologia sceniczna – Scena obrotowa ze zintegrowanym podnośnikiem scenicznym w teatrze

Wymagania techniczne: Przesył energii elektrycznej i danych do sceny obrotowej
Operator: Südthüringisches Staatstheater Meinigen

więcej informacji