Intralogistyka

Conductix-Wampfler offers Energy & Data Transmission Systems for the Intralogistic industry

Systemy intralogistyczne odgrywają istotną rolę w zautomatyzowanym, wewnątrzzakładowym transporcie na terenie fabryk, centrów dystrybucyjnych, usług przesyłkowych, na terenie magazynów, na lotniskach, w szpitalach i w wielu innych miejscach. Obecność takich systemów przekłada się na zwiększenie wydajności, jakości, stabilności oraz identyfikowalności procesów przepływu materiałów przy jednoczesnej redukcji buforów przewidzianych na odpady i magazynowanie. Nowoczesne zakłady nie mogłyby funkcjonować bez takich systemów. Urządzenia intralogistyczne wymagają elektrycznych podzespołów w rodzaju automatycznie kierowanych pojazdów transportowych (AGV), elektrycznych systemów jednoszynowych (EMS), elektrycznych systemów przenośników do palet, pojazdów szynowych (RGV), wózków transportowych oraz systemy do transportowania bagażu, a także sortowniki, zautomatyzowane systemy do przechowywania i pobierania (AS/RSzwałowarki) i systemy wyrzutnikowe.

Systemy intralogistyczne muszą być dostępne natychmiast. W przypadku awarii jednego elementu systemu, dochodzi do zatrzymania procesów przeprowadzanych przed i za uszkodzonym elementem, co może doprowadzić do wyłączenia całego zakładu. Podobnie ma się rzecz z koniecznymi konserwacjami, które muszą być wykonywane szybko i łatwo. Podzespoły do przesyłu energii i danych muszą być dostosowane do systemów wysokowydajnych, które mają niejednokrotnie skomplikowany układ i pracują przy dużych prędkościach/przyspieszeniach. Muszą jednocześnie gwarantować maksymalną wydajność energetyczną przy akceptowalnym poziomie kosztów. Niektóre systemy muszą mierzyć się z wyjątkowymi wyzwaniami technicznymi, np. z pracą w „pomieszczeniach czystych” oraz w środowisku przetwórstwa spożywczego, przechowywania w warunkach chłodniczych lub z nieoczyszczonymi liniami produkcyjnymi.

Conductix-Wampfler posiada bardzo bogate doświadczenie związane ze współpracą z producentami systemów intralogistycznych OEM. Mamy bardzo rozbudowane portfolio produktów, które pozwala nam rekomendować optymalne rozwiązania na potrzeby indywidualnych zastosowań w wielu różnych dziedzinach przemysłu Jesteśmy obecni na całym świecie a przy tym oferujemy także wsparcie na poziomie lokalnym, dzięki czemu bardzo ściśle współpracujemy z producentami OEM oraz klientami końcowymi, zarówno przy prostych jak i bardzo złożonych projektach, zawsze mając za cel optymalizację technologiczną i minimalny stopień komplikacji. Nasze dział badań i rozwoju jest nastawiony na nieustanne poszukiwanie nowych rozwiązań i ciągłe udoskonalanie produktów dla danej gałęzi przemysłu.


System bezstykowego przesyłu energii (IPT®) – zapewnia zasilanie do różnych systemów, np. pojazdów AGV i systemów do transportu bagażu. Nowe generacje systemów IPT wyposażone w najnowsze funkcje technologiczne dotrzymują kroku oczekiwaniom ze strony naszych klientów.

Szyny prądowe – zasilają elektryczne systemy jednoszynowe (EMS), pojazdy szynowe (RGV) i systemy do transportu bagażu. Seria 0832 EcoClickLine to doskonałe rozwiązanie na potrzeby systemów AS/RS w suwnicach zwałujących. Wprowadzone niedawno systemy PEplus do szyn prądowych doskonale współdziałają ze wszystkimi typami przenośników elektrycznych, gwarantując ich bezpieczeństwo i prostotę działania.

Bębny z napędem silnikowym i z napędem sprężynowym – zarządzają kablami służącymi do zasilania wózków transportowych oraz innych urządzeń mobilnych.

Prowadniki kablowe – zarządzają kablami przeznaczonymi do wszystkich rodzajów urządzeń do transportu materiałów.

Zderzaki gumowe i komorowe – nadają się doskonale do pochłaniania energii powstającej w skutek uderzeń podzespołów maszyn.

Małe podzespoły automatyczne w magazynie zaopatrzenia medycznego

Zastosowanie
Małe podzespoły automatyczne w magazynie zaopatrzenia medycznego

Kraj

Niemcy

Miasto

Eschbach

Biuro reprezentanta

Conductix-Wampfler AG [D]

Operator
Zimmer International Logistics GmbH

Wymagania techniczne

Elektryfikacja mobilnych wózków Multishuttle wraz z transportem na podnośnik

Produkt(y)

System szyn prądowych, program 0815 SingleFlexLine

Przebieg systemu

Prostoliniowy

Długość (system)

22,736 km

Kolektor

Zespół kolektora pojedynczego

Liczba biegunów

2

Prąd

Maks. 100 A

Napięcie

24 V

Informacje dodatkowe

  • 14 alei, 29 poziomów, długość alei 56 m, 90,000 lokalizacji kaset
  • Początkowo 28 wózków (skalowalne z dodatkowymi wózkami)
  • W chwili instalacji był to największy na świecie system przechowywania typu Multishuttle