Retrofit / Renowacja-Modernizacja

Po wielu latach nieprzerwanej eksploatacji systemy do przesyłu energii elektrycznej i danych w końcu wymagają renowacji lub wymiany.

Jeśli z ekonomicznego punktu widzenia nie ma już sensu utrzymywanie starego systemu działającego w warunkach obecnych stałych ograniczeń, zasadna może się okazać jego modernizacja.

Ponieważ technologie maszynowa ewaluują w kierunku szybszego działania operacyjnego oraz wyższych mocy, obecnie używane systemy do przesyłu energii elektrycznej i danych mogą okazać się niewystarczające, aby spełnić przyszłe oczekiwania. To może stać się siłą napędową modernizacji lub wymiany systemu.

Retrofit / Refurbishment-Modernization - Service - Conductix-Wampfler

Modernizacje mające na celu uzyskanie szybszych, wyższych, lepszych wyników

Maszyny są coraz bardziej zautomatyzowane, działając szybciej niż dotychczas. To z kolei wiąże się z koniecznością istnienia sytemu do transmisji energii o wyższej mocy i wywołuje konieczność wyższych prędkości transmisji danych. Każde z tych zaawansowanych wymagań może prowadzić do konieczności wymiany istniejącego systemu. Conductix-Wampfler ma do zaoferowania szeroki zakres rozwiązań produktowych oraz służy pomocą w określeniu rozwiązania dopasowanego do potrzeb klienta.

Ponieważ możliwości przesyłu danych stale się rozwijają, obecne rozwiązania, takie jak:prowadniki kablowe, mogą być zastąpione szynoprzewodami, gwarantującymi wysoką jakość przesyłania danych w czasie rzeczywistym. Udoskonalone szyny przynoszą znaczne korzyści operacyjne Twojej aplikacji.

Innym podejściem jest doposażenie zwijaczy silnikowych w światłowód, aby wyjść naprzeciw wymogom komunikacji danych w przyszłości.

Koniec okresu eksploatacji

Po upływie dziesiątków lat nieprzerwanego użytkowania Twój stary system do przesyłu energii elektrycznej i danych może wymagać remontu kapitalnego. Kiedy cały system zbliża się do końca swojego okresu eksploatacji, ryzyko kosztownego przestoju wzrasta i użytkownik powinien rozważyć całkowity retrofit lub wymianę systemu.

Jak możemy pomóc

Conductix-Wampfler ma w ofercie różnorodne pakiety przebudowy, retrofitu oraz modernizacji dostosowane do specyfiki Twojej aplikacji oraz zgodne z Twoimi wymaganiami. Ta usługa ma szeroki zakres i jest dostosowana do Twojej wizji, począwszy od oferty, a skończywszy na dostarczeniu systemu do bezpośredniej wymiany. Realizujemy prace „pod klucz”, w tym demontaż, utylizację starego systemu, instalację i rozruch nowego systemu.

Informacje o naszej ofercie retrofitu/modernizacji znajdują się na naszej Stronie Globalnych danych do kontaktu.