Kolejki w parkach rozrywki

Conductix-Wampfler offers Energy & Data Transmission Systems for the elctrification of Amusement Rides

Większość kolejek działających w parkach rozrywki jest zasilana za pomocą elektrycznych systemów instalowanych na elementach ruchomych lub w ich bezpośredniej bliskości, z czego amatorzy takich miejsc rzadko zdają sobie sprawę. Solidne i niezawodne systemy elektryczne są niezbędne do zasilania takich instalacji, jak diabelskie młyny, karuzele, tunele strachu, wieże swobodnego spadania, a także w najnowszych tzw. thrill rides (przejażdżka z adrenaliną), które pracują bez przerwy. Podzespoły elektryczne muszą działać z zachowaniem bardzo wysokiego stopnia bezpieczeństwa – niezależnie od tego, czy pracują wewnątrz, na zewnątrz, czy nawet pod wodą. Producenci urządzeń do przejażdżek w parkach rozrywki i właściciele takich miejsc pragną takich rozwiązań które nie psują wyglądu kolejek. Ze względów ekonomicznych oraz bezpieczeństwa operatorzy parków rozrywki nie mogą sobie pozwolić, aby ich kolejki zawodziły!

Conductix-Wampfler ma do zaoferowania kilkadziesiąt lat doświadczenia zbudowanego w ścisłej współpracy z projektantami jednych z największych parków rozrywki i kolejek na całym świecie. Stosujemy niezawodne rozwiązania elektryczne, których skuteczność potwierdzono w czasie pracy w najbardziej obleganych parkach rozrywki na świecie. Posiadamy bardzo rozległe portfolio produktów, dzięki któremu możemy sprostać indywidualnym potrzebom operatorów kolejek oraz wymaganiom technicznym i jednocześnie mieć zawsze na uwadze maksymalny stopień bezpieczeństwa. Staramy się zawsze dobrać odpowiednie rozwiązanie, niezależnie od tego, czy chodzi o produkt standardowy, czy rozwiązanie indywidualne.

W ofercie naszych produktów na potrzeby kolejek w wesołych miasteczkach znajdują się:

Szyny prądowe – do zasilania kolejek jeżdżących po torach prostych i zakrzywionych. Szyny prądowe można zaginać pod większym promieniem, aby uformować zespoły pierścieni ślizgowych. Dostępne są wytrzymałe tory wielkoprądowe przeznaczone do urządzeń transportujących ludzi oraz przejażdżek widokowych.

Zespoły pierścieni ślizgowych – W obudowie/bez obudowy, do przesyłania zasilania i danych do obrotowych podzespołów we wszystkich typach kolejek obrotowych oraz do szeregu różnych warunków eksploatacyjnych. Posiadamy także światłowodowe złącza obrotowe przeznaczone do bardziej złożonych systemów.

Systemy bezstykowego przesyłu energii (IPT®) – służą do przesyłu zasilania i danych bez użycia połączenia bezpośredniego System IPT® to doskonałe rozwiązanie dla „przejażdżek wodnych”, które uniemożliwiają użycie przewodów tradycyjnych – systemy te można spotkać w największych parkach rozrywki na całym świecie.

Prowadniki kablowe – przeznaczone do kolejek jeżdżących po torach prostych lub kolistych, które są zasilane z użyciem kabli lub przewodów.

Bębny kablowe z napędem sprężynowym – do zarządzania kablami biegnącymi pionowo, które zasilają i sterują ruchomym oświetleniem scenicznym, systemami dźwiękowymi oraz systemami obrazu wideo.

Kolejka podwieszana „Volo da Vinci“

Wymagania techniczne: Przesył energii elektrycznej i danych do podwieszanej kolejki interaktywnej
Operator: Südthüringisches Staatstheater Meinigen

więcej informacji

Wieża swobodnego spadku „Scream”

Zastosowanie: Wieża swobodnego spadku „Scream”
Operator: Heidepark Soltau, Niemcy

więcej informacji

Londyńskie Oko

Zastosowanie: Zasilanie do diabelskiego młyna
Operator: Londyńskie Oko, Wielka Brytania (Koło Milenijne)

więcej informacji