Rolnictwo

Conductix-Wampfler offers Energy & Data Transmission Systems for the Agriculture industry

Cywilizacja rozpoczęła się wraz z powstaniem rolnictwa. W chwili gdy nasi koczowniczy przodkowie osiedli i zaczęli uprawiać własną żywność, ludzkość zmieniła się na zawsze. Niezależnie od stopnia swojej złożoności, społeczności nie mogą ignorować znaczenia rolnictwa, ponieważ brak dostępu do pewnych źródeł pożywienia wiąże się z ryzykiem niedożywienia i głodu. Globalna i niezależna natura społeczeństw sprawia, że jesteśmy fundamentalnie zależni od rolnictwa. W obecnych czasach potrzebujemy coraz więcej żywności, aby utrzymać rosnącą populację globu. Zwiększona produkcja musi mieć źródło w nowych technologiach powiązanych z hodowlą, transportem i przechowywaniem żywności. Maszyny i podzespoły rolnicze wykorzystywane do nawadniania na małą i dużą skalę, zasiewów i upraw, nawożenia, zbiorów i magazynowania żywności muszą być solidne, niezawodne i zaprojektowane w przeważającej mierze do pracy na otwartym powietrzu. Podzespoły elektryczne muszą być odporne na wilgoć, substancje chemiczne o właściwościach korozyjnych oraz zmienne warunki pogodowe. Użycie deszczowni wymaga dostarczenia zasilania i sygnałów sterujących ze źródła stacjonarnego do mechanizmu obrotowego. Inne rodzaje obrotowych maszyn elektrycznych wykonują takie zadania, jak mieszanie i suszenie ziaren, przenoszenie żywności do i z magazynów, a także usprawnianie wytwarzania produktów mlecznych poprzez wykorzystanie obrotowych karuzeli do udoju. Ruchome systemy nawadniające do szklarni wymagają zarządzania kablami i wężami.

Od wielu dekad Conductix-Wampfler dostarcza specjalne podzespoły elektryczne do maszyn rolniczych. Współpracujemy z producentami maszyn rolniczych OEM, aby wspólnie wypracować najdoskonalsze rozwiązania. Nasze produkty pomyślnie przeszły próbę czasu, pracując na polach, w sadach i szklarniach oraz w miejscach przechowywania rozsianych po całym świecie. Oferujemy:

Podzespoły pierścieni ślizgowych – do niezawodnego przesyłu energii i danych stosowanych w systemach nawadniania jak np. deszczownie; do sterowania pracą urządzeń do magazynowania ziaren, które mieszają, suszą i przesiewają zmagazynowane ziarna, cukier i inne wypełniacze spożywcze; lub do zasilania i sterowania obrotowymi karuzelami do udoju – wszystko wykonane w obudowach ze stali nierdzewnej.

Systemy wózków kablowych – do zarządzania kablami i wężami wykorzystywanymi w szklarniowych systemach nawadniania i kompostowaniach; podzespoły wózków kablowych wykonane ze stali nierdzewnej są odporne na wilgoć i środowisko korozyjne.

Prowadniki kablowe – do układania kabli i węży używanymi w szklarniowych systemach nawadniania.

Bębny do nawijania węży z napędem silnikowym – do dostarczania wody do systemów nawadniania.