Intralogistyka

Conductix-Wampfler offers Energy & Data Transmission Systems for the Intralogistic industry

Systemy intralogistyczne odgrywają istotną rolę w zautomatyzowanym, wewnątrzzakładowym transporcie na terenie fabryk, centrów dystrybucyjnych, usług przesyłkowych, na terenie magazynów, na lotniskach, w szpitalach i w wielu innych miejscach. Obecność takich systemów przekłada się na zwiększenie wydajności, jakości, stabilności oraz identyfikowalności procesów przepływu materiałów przy jednoczesnej redukcji buforów przewidzianych na odpady i magazynowanie. Nowoczesne zakłady nie mogłyby funkcjonować bez takich systemów. Urządzenia intralogistyczne wymagają elektrycznych podzespołów w rodzaju automatycznie kierowanych pojazdów transportowych (AGV), elektrycznych systemów jednoszynowych (EMS), elektrycznych systemów przenośników do palet, pojazdów szynowych (RGV), wózków transportowych oraz systemy do transportowania bagażu, a także sortowniki, zautomatyzowane systemy do przechowywania i pobierania (AS/RSzwałowarki) i systemy wyrzutnikowe.

Systemy intralogistyczne muszą być dostępne natychmiast. W przypadku awarii jednego elementu systemu, dochodzi do zatrzymania procesów przeprowadzanych przed i za uszkodzonym elementem, co może doprowadzić do wyłączenia całego zakładu. Podobnie ma się rzecz z koniecznymi konserwacjami, które muszą być wykonywane szybko i łatwo. Podzespoły do przesyłu energii i danych muszą być dostosowane do systemów wysokowydajnych, które mają niejednokrotnie skomplikowany układ i pracują przy dużych prędkościach/przyspieszeniach. Muszą jednocześnie gwarantować maksymalną wydajność energetyczną przy akceptowalnym poziomie kosztów. Niektóre systemy muszą mierzyć się z wyjątkowymi wyzwaniami technicznymi, np. z pracą w „pomieszczeniach czystych” oraz w środowisku przetwórstwa spożywczego, przechowywania w warunkach chłodniczych lub z nieoczyszczonymi liniami produkcyjnymi.

Conductix-Wampfler posiada bardzo bogate doświadczenie związane ze współpracą z producentami systemów intralogistycznych OEM. Mamy bardzo rozbudowane portfolio produktów, które pozwala nam rekomendować optymalne rozwiązania na potrzeby indywidualnych zastosowań w wielu różnych dziedzinach przemysłu Jesteśmy obecni na całym świecie a przy tym oferujemy także wsparcie na poziomie lokalnym, dzięki czemu bardzo ściśle współpracujemy z producentami OEM oraz klientami końcowymi, zarówno przy prostych jak i bardzo złożonych projektach, zawsze mając za cel optymalizację technologiczną i minimalny stopień komplikacji. Nasze dział badań i rozwoju jest nastawiony na nieustanne poszukiwanie nowych rozwiązań i ciągłe udoskonalanie produktów dla danej gałęzi przemysłu.


System bezstykowego przesyłu energii (IPT®) – zapewnia zasilanie do różnych systemów, np. pojazdów AGV i systemów do transportu bagażu. Nowe generacje systemów IPT wyposażone w najnowsze funkcje technologiczne dotrzymują kroku oczekiwaniom ze strony naszych klientów.

Szyny prądowe – zasilają elektryczne systemy jednoszynowe (EMS), pojazdy szynowe (RGV) i systemy do transportu bagażu. Seria 0832 EcoClickLine to doskonałe rozwiązanie na potrzeby systemów AS/RS w suwnicach zwałujących. Wprowadzone niedawno systemy PEplus do szyn prądowych doskonale współdziałają ze wszystkimi typami przenośników elektrycznych, gwarantując ich bezpieczeństwo i prostotę działania.

Bębny z napędem silnikowym i z napędem sprężynowym – zarządzają kablami służącymi do zasilania wózków transportowych oraz innych urządzeń mobilnych.

Prowadniki kablowe – zarządzają kablami przeznaczonymi do wszystkich rodzajów urządzeń do transportu materiałów.

Zderzaki gumowe i komorowe – nadają się doskonale do pochłaniania energii powstającej w skutek uderzeń podzespołów maszyn.

High dynamic Electrified Monorail System in production and single component warehouseHigh dynamic Electrified Monorail System in production and single component warehouseHigh dynamic Electrified Monorail System in production and single component warehouse
Do pobrania: 

Elektryczne tory podwieszane

Zastosowanie
Wysokodynamiczne elektryczne tory podwieszane w zakładzie produkcyjnym i magazynie podzespołów jednoskładnikowych

Kraj
Francja

Miasto
Sélestat

Biuro reprezentanta
Conductix-Wampfler AG [CH]

Operator
SCHMIDT Groupe

Wymagania techniczne
Elektryfikacja elektrycznych torów podwieszanych

Długość toru
Ok. 2000 m

Produkt
Szyna prądowa, program 0815, SingleFlexLine

Liczba biegunów I Odbierak prądu
8 biegunów